Konuk Defteri
Ad Soyad :  
Şehir :  
Mesaj :  
Guvenlik Resmi : Degistir
Güvenlik Resmi :  
Buyuk-kucuk harf duyarlidir!


izmir -mine4/16/2018
hocam edilgen yapının modal hali, ing ekinin kullanım alanları gibi that ve so nun kullanım alanları, 5n1k sorularının edilgen yapı ve ettirgen yapıdaki halleri de olursa tam teçhizat bi site olur :)
ankara -şeyma 4/15/2018
iyi akşamlar hocam. bugün sizin videolarınızla çalışmaya başladım. yaptığınız iş, verdiğiniz emek öyle kıymetli ki.. üstelik emeğinizin karşılığını istemeden bu işi yapmanız takdire şayan. bir yıl sonra buraya tekrar dönüp size ingilizce teşekkür yazısı yazmayı hedefliyorum.
samsun -irem saygın4/12/2018
hocam soru çözümleriyle ilgili bi kitap tavsiyesi verebilir misiniz? parantez içinde bazı kelimeler veriyorlar, olay ne anlamıyorum. halbuki seviyem oldukça iyi.
kitap tavsiyem maslesef yok.
izmir -nedim cezve4/11/2018
hocam yaklaşık 3-4 bin kelime ezberledim ve bu zamana kadar ingilizce kitap okumadım. bundan sonra kelime exberi yapmayı sadece hikaye-roman kitaplardan ilerletmeyi düşünüyorum, sizce doğru mu olur bu yaptığım?
kitap okuma kısmı doğrudur. cok etkilidir.
istanbul -handenur üresin4/10/2018
hocam bu get ve keep in cok fazla anlamı var nasıl mantıgıma oturtcagımı bilemedim. konumuzla alakasız ama ingilizce konuşmak isteyen öğrenci diyelim :)
istanbul -handenur üresin4/4/2018
hocam bir arkadaş tavsiye etti öyle açıp izlemeye başladım 9 video izledim 9undada farklı adam var sanki :) ardarda izleyince bu kadar değişim ben şok :d
9 yıldır video çekimleri yapıyoruz. farklı zamanlara ait oldukları için normaldir.
edirne -hüseyin yatkın4/1/2018
hocam ingiliz ingilizcesi ve amerikan ingilizcesi arasında farklar diye videolar gelecek mi? birçok insan amerikan ingilizcesini daha çok seviyor, ingiliz ingilizcesi itici geliyor :)
bunun uzerine internette yüzlerce video zaten mevcuttur.
ankara -meltem genç4/1/2018
hocam emeğiniz için çok teşekkürler. kendimi tahmin edemeyeceğim kadar iyi yerlere taşıdım. bol bol kelime ezberledim ekstradan. bu arada bi sorum var, modalların edilgen haliyle ilgili videolar ne zaman gelir? sabırsızlıkla bekliyorum.
6. seviyede gecmiş modalların edilgen halleri mevcuttur.
bursa -deniz seçkin3/31/2018
hocam be+to konusunda these pills are to be taken twice a day örneğini vermişsiniz talimatta. be+to lu olmayan halinde must be ve have to be şeklinde yazmışsınız. be nereden geldi, veya be söylemeden söylenirse yanlış mı oluyor? durum cümlesi olmadığı halde be olması kafamı karıştırdı. normalde modallarda kullanmamıştınız.
bu sadece bir kaliptir. mantik aramaya gerek yok. be to ve have to ayni seydir.
ankara -tuanna oz3/31/2018
2014de keşfettim yıllardır ingilizce diye okullarda boşuna çabaladık sayenizde çok şey ogrendim
istanbul -felsefe sever3/30/2018
hocam be+to konusunda kaderle ilgili olan cümlede "russia was to attack turkey later again, demişsiniz ve was to wouldun yerine kullanıldı demişsiniz. would erdi-ardı anlamı yaratmıyor muydu? burada ecek-acak mı?
would kelimesinin sadece bir anlamı yoktur.
istanbul -öğrenci3/27/2018
hocam olduğunu kelimesini googlede çevirince that şeklinde çeviriyor. thatin kullanım alanlarıyla ilgili bir video yaparsanız uygun zamanınızda çok mutlu olurum. emeğiniz için teşekkürler :)
uzaklar -can er26.03.2018
cok sagol have got ve have i mukemmel anlatisin icin.
istanbul -pınar salkım3/25/2018
hocam sizin sayenizde bayağı yol kat ettim, çok teşekkür ederim. size bir sorum var, cevaplarsanız sevinirim. ettirgen cümlelerde, örneğin "ı have ali wash my car" cümlesinde ali yerine ona denseydi he, she ile mi kullanılacaktı yoksa him,her şeklinde mi olacaktı?
him
istanbul -mustafa21.3.2018
hocam her şey için teşekkürler çok güzel emek vermişsiniz ve oldukça faydalı oluyor anlatımlarınız. daha önce soran oldu mu veya siz paylaşım yaptınız mı bilmiyorum ama konuların başındaki konu başlığı ve içeriğini anlatan görselleri paylaşmanız mümkün mü? her video için not tutuyorum, konuların anlatıldığı sayfaya sizin videoların başına koyduğunuz görselin çıktısını alıp koymak isterim belki daha da faydalı olur. olmadı bilgisayardan ekran görüntüsü alıp da çıktı alabilirim ama bu çıktı biraz koyu olacaktır.
merhaba. elimde videolarin kapakları mevcurtur lakin websiteye aktarmam epey zaman alabilir. videolari durdurup ekran fotoğrafını çekip cikti alabilirainiz simdilik.
izmir -pelin kiraz3/20/2018
hocam edat alan fiilerde başlangıçta yazan örnekleri de tahtada işleseydiniz keşke :) yazmadıklarınız phrasal verb mü yoksa onlar da edat alan fiiller mi?
ankara -serpil yılmaz3/20/2018
5 aydır öğrenemediğim konuyu 12 dakikada öğrendim çok güzel anlatıyorsunuz allah razı olsun
gaziantep -hacı ömer soy3/20/2018
2. seviye ingilizce » 7. basic conjunctions and prepositions - temel bağlaçlar ve edatlar:bu konuda en sonda ali and veli goes to cinema,da ki goes tekil kişiler için kullınılmlıydı siz ali and veli goes dediniz sanki yanlış benim bildigim kadarıyla yada orada bilmedigim bişeymi var.saygılarımla cevaplarsanız sevinirim.
evet orada bir hata var doğrudur. ali and veli go şeklinde olacaktı.
-bekirr3/19/2018
hocam anlatımınız çok güzel baya faydalanıyoruz.ingilizce cümle yapısını anlayamadım,kafamda ki cümleyi kurmaya çalışıyorum fakat is nereye fiil nereye gelecek çok karışıyor,bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor.belli kalıp kural var mı?
videoları sırasını bozmadan seyrederseniz bu sorunu yaşamazsınız.
istanbul -bi öğrenci 3/18/2018
hocam bazı cümleleri çevirirken sıkıntı yaşıyorum.birkaç saniye duraksıyorum. kitap okumakla hızlanır mıyım?
evet
istanbul -franc3/16/2018
hocam dersleri süper anlatıyonuz da öğrencileriniz çok trollüyo :d
istanbul -hasan kılıç3/11/2018
hocam videolar harika olmuş emeğinize sağlık yalnız devamlı seyahat eden biri olduğum için internet her zamsn olmuyor videoları indirmeli bir şıklada tasarlaya bilirmisiniz? tekrar çok teşekkür ederim
kırıkkale -hasan uğraç3/8/2018
merhaba özkan bey ben böyle harika bi anlatım görmedim çok keyifli ve açıklayıcı sadece birtek videonuzu izlemem bile beni ingilizce konuşmaya heveslendirdi sizinle şu an ingilizce konuşcak gibi hissediyorum harikasınız tek kelime thanks see you
antalya -taylanduyar3/7/2018
merhaba özkan abi aslen dilci olmama rağmen eşit ağırlığa kaydım fakat 8.sınıftan beri gelen ileri seviye ingilizceye yatkınlığım var kelimeler tenseler aksan olsun vs. 8den beri seni ve videolarını gerek youtube gerek başka sitelerden takip ediyorum ve seni severek izliyorum. senior_jellyfish(insta) ingilizcemi daha da geliştirmem için ne yapabilirim ?
websitede ingilizceyi geliştirmeniz için gerekli olan tavsiyeler ve ders materyalleri mevcuttur.
ankara -yusuf sadet3/5/2018
hocam bütün videolarınızı izledim, defter tuttum, konuyla ilgili alıştırmalar yaptım, yaklaşık 3-4 bin kelime ezberledim. bundan sonra ingilizce bilgimi test etmek ve ilerletmek için kitap okuyarak ve yabancı film dizi izleyerek geliştirmeye çalışacağım. yaklaşık 7-8 kitap falan okuduktan sonra diyelim ki dostoyevskinin herhangi bi kitabının ingilizcesini okuyabilir miyim, yoksa 1 yıl sonra mı okuyayım?
belli bir zamanı beklemenize gerek yok. kitabı okumaya çalışın. anlayabiliyorsanız devam edin.

Ä°lk 1 2 3 4 5  ... Son